Je Lady Gaga skutočne satanistka?

Autor: Lukáš Nagy | 2.5.2011 o 16:43 | (upravené 11.5.2011 o 17:40) Karma článku: 7,99 | Prečítané:  3436x

Táto otázka je čoraz viac diskutovaná na rôznych fórach a diskusiach... Niektorí taktiež tvrdia ,že patrí medzi nie až tak známu skupinu Iluminátov. Medzi týmito dvomi skupinami je ale rozdiel ale o tom až neskôr. Táto dvadsaťpäťročná speváčka, ktorá sa stala hviezdou v priebehu niekoľkých mesiacov a pravidelne nás šokuje niečim novým, či už je to nová pesnička, videoklip alebo oblečenie, je plná prekvapení a preto si mysím, že sa oplatí jej venovať a ujasniť aspoň trochu odpoved´ na túto otázku.  Pre začiatok musím ujasniť, že ja som fanúšik tejto speváčky, no napriek tomu sa pokúsim byť nezaujatý a písať len fakty resp. tvrdenia. Tento článok totiž nemôže byť úplne založený na faktoch, pretože nemôžem brať ako fakt to, že niekto niečo tvrdí, že je to tak. Tie tvrdenia ktoré sem ale napíšem v podstate budú fakty, pretože ich Lady Gaga skutočne povedala alebo napísala.

 

Kedy sa to teda všetko začalo? Ani si niesom celkom istý. Prvé náznaky a podozrenia začali zrejme pri pesničke (ale aj videoklipe) Paparazzi. Našiel som video v ktorom je pesnička Paparazzi pustená odzadu a výsledný text znie takto: The star above,above he flyes around in the eyes of Lucifer... Myslím, že nemá zmysel text prekladať podstatu vidíte. Ja keď som si to vypočul bez toho, aby som si prečítal čo tam mám počuť, tak som to tam nepočul.Počul som to až potom, čo som si to prečítal. V podobnom videu som však počul niečo iné. Neviem čím to teda je, ale v tom spomínanom prvom videu je to naozaj počuť. Tento dôkaz sa teda ale nedá zohladniť ako naozajstný dôkaz. Videoklip na pesničku Paparazzi som považoval za úplne obyčajný (no  keďže ho spravila Gaga tak nie je úplne obyčajný, ale chápete ako to myslím) potom som však videl ďalšie video, v ktorom som videl niečo, čo som si predtým vôbec nevšimol. V úvodnej pasáži, ktorá sa nedostala do televízií a je len na internete je na chvíľu zobrazený akýsi šperk a sú na ňom čísla, ktoré nápadne pripomínajú čísla 666. Všetci dobre vieme čo tieto čísla znamenajú.  Neviem čo týmto Gaga myslela.

Prejdime teda ale k hlavnému bodu pri ktorom táto otázka začala najviac padať a dokonca veľa fanúšikov prestalo Gagu počúvať úplne: Pesnička Alejandro a hlavne videoklip. Toto osemminútové dielo rozpútalo divokú diskusiu. Veľa ľudí tvrdí, že celý text pesničky Alejandro je vlastne o Bohu a o tom, ako sa ho Gaga zriekla. Podľa nich znamená Alejandro Boh,  Fernando Ježiš a Roberto Duch svätý.  V preklade by teda pesnička hovorila: Don't call my name, Alejandro (Nevolaj moje meno, Bože)... I'm not your babe, Fernando ( Niesom tvoje bejbe, Ježiš)... Don't call my name, Roberto (Nevolaj moje meno Duch svätý). Sú to iba časti textu, ktoré považujem za najdôležitejšie. Lady Gaga sa oficiálne o tejto pesničke vyjadrila s tým, že je o strachu zo sexu. Vo videoklipe Lady Gaga bojuje za práva gayov. Význam pesničky a videoklipu je iný. Tanečníci, ktorí v klipe tancujú predstavujú bojovníkov, ktorí bojujú proti celému svetu . Preto sú vo videoklipe aj armádne symboly a tanečníci na začiatku pochodujú. Takto Gaga chcela ukázať ako gayovia bojujú aj v skutočnom svete za svoje práva. Lady Gaga je veľka bojovníčka za ich práva, minulý rok usporiadala aj konferenciu v rámci akcie: Don´t ask don´t tell v  ktorej bojovala za práva gayov v armáde. Bola úspešná. Najväčší škandál zrejme vyvolalo to, že Lady Gaga vo videoklipe zjedla ruženec. Týmto chcela naznačiť, že sa vzdáva viery(za gayov). Lady Gaga totiž neuznáva Cirkev ale tvrdí, že v Boha verí. Cirkev je proti gayom a preto ju Gaga nepodporuje. Teda nie len preto, ale je to jeden z dôvodov. Veľa ľudí nevie, že Gaga chodila ako školáčka do katolíckej školy. Viem, že to nie je dôkaz toho že verí v Boha, pretože aj ja napríklad chodím na katolícku školu a je tam veľa ľudí, ktorí by tam ani nemali byť, ale je to fakt. A je fakt, že Gaga stále tvrdí, že verí v Boha. Pokračujem teda ale o videoklipe. Našiel som článok, v ktorom som sa dočítal ako veľmi je toto video satanistické a má mnoho skrytých významov. Niektoré veci sú možno pravda, ale mnohé z nich nie a o niektorých to ani nemôžme vedieť. V tomto článku sa tvrdí, že vo videoklipe sú schované znaky Iluminátov a aj satanistov. Najskôr teda kto sú tí Ilumináti.

Ilumináti alebo aj osvietení je skupina, ktorá bola založena už dávno v minulosti. Títo ľudia sa mali starať o poriadok na svete. Osvietení uznávajú Lucifera. Používajú rôzne symboly, sú to napríklad trojuholník ďalej takzvané vševidiace oko, tento symbol vznikne jednoducho tým, že si prekryjete oko, hórovo oko a tak ďalej. Tých symbolov je množstvo. Ilumináti sa snažia nastoliť new world order (nový svetový poriadok) tým, že nám budú liezť do hlavy. Vraj sú všade, v politike, v ekonomike všade. Niesom si istý, či teda niečo takéto naozaj exituje. Tí, čo do videí (nielen do gaginých) píšu, že sú tam symboly iluminátov tie symboly už snáď vidia všade. Symbol vševidiaceho oka použil asi takmer každý známy človek (Rihanna, eminem, Jay-Z, Johhny Depp, samozrejme Gaga a tisícky ďalších) Mne na tom nepripadá nič zlé keď si prekryjem oko a nič tým nesymbolizujem. Všade kde je vo videoklipe alebo hocikde inde trojuholník tak už tam vidím komentár: Ilumináti! Podľa mňa  je to celé len jeden veľký výmysel. Možno majú svoju históriu ale aby niekto nastolil nový svetový poriadok a ovládol svet vďaka tomu, že bude všade kde sa dá používať svoje symboly sa mi zdá trochu hlúpe. A tí ľudia, ktorí o nich píšu sa z toho zrejme už asi zbláznili, pretože oni ich už vidia všade. Vyšiel nový videoklip skupiny 30 seconds to mars, bol tam na konci trojuholník a už tam boli komentáre o iluminátoch. Samozrejme, že viem o tom, že všade na svete je korupcia, škandály, mafia,úplatky a toto všetko sa deje pred našimi očami napríklad v súdnictve alebo v politike ale nemyslím si, že za to môžu Ilumináti, alebo že všetko ovládajú.

Ale vráťme sa teda naspät k videoklipu Alejandro. Mal by som to zhrnúť: Podľa toho článku je tam aj vševidiace oko aj hórovo oko aj ďašie symboly. Je sexuálny, sadomasochystický, perverzný, satanistický... Jasné, že všetky tie scény s chlapmi sa mi veľmi nepáčia pretože prezentujú homosexualitu atď  ale celkovo až na pár detailov sa mi páči a nevidím na tom nič zlé. V spomínanom článku tam bolo toho množstvo ale to by som sa musel poriadne rozpísať a to nechcem, pretože sa chcem venovať ešte aj iným záležitostiam.

Zrejme už v skoro každom videu,v ktorom sa Gaga objavila niekto tvrdí, že patrí medzi iluminátov alebo je satanistka, takže tu nebudem rozoberať úplne všetko, ale chcel by som napísať ešte niečo o celkom aktuálnych udalostiach. Pred dvomi týžňami Gaga vypustila na internet pesničku nazvanú Judas (Judáš). Ešte predtým ako vyšla som sa obával toho, že o čom bude vlastne pesnička pretože bola k dispozicií iba časť textu .i´m in love with Judas (Som zaľúbená do Judáša) a keďže každý vie, že Judáš je ten, ktorý zradil Ježiša znelo to... no začínal som si už myslieť, že niečo na tých rečiach bude. Avšak po prečítaní celého textu a vysvetlení o čom vlastne pesnička je som nadmieru spokojný. Celé je to vlastne jedna veľká metafora. Gaga spieva v podstate o tom, že ľúbi toho nesprávneho( Judáša). Zaverečná časť pesničky znie: I wanna love you, but something's pulling me away from you, Jesus is my virtue, Judas is the demon I cling to (Chcem ťa ľúbiť ale niečo ma od teba ťahá, Ježiš je moja cnosť, Judáš je iba démon na ktorom lipnem) Týmto chce povedať to, že si je vedomá že je zlý ale nedokáže sa od neho odtrhnúť a vie, že má byť s tým dobrým (Ježiš) ale nevie sa ovládnuť. Gaga v interview potvrdila že Judas je metafora a na Facebooku napísala toto: Happy Easter. JUDAS is about forgiveness+perseverance through struggle. Persevere today! I'm with the Easter Bunny, he says hi.(Judas je o odtpustení a vytrvalosti prostredníctvom boja. Vytrvajte dnes!) Zvyšok nemá zmysel prekladať. Zrejme aj Gaga si všimla, že veľa ľudí nechápe o čom vlastne pesnička je a píšu o nej, že je satanistka a pesnička je satanistická a protikresťanská. Pár dní na to zverejnila na Facebooku video kde jej fanúšička urobila cover pesničky Judas a spieva to tam naozaj emocionálne(zrejme vie aké to je). Okomentovala ho s tým, že má ukázať pravý význam pesničky. Aj toto teda svedčí o tom, o čom naozaj Judas je.

Tí, ktorí sa trochu viac zaujímajú o Gagu možno videli video Judas is evil!!!( Judas je zlo) kde istá dievčina hovorí o tom ako je pesnička Judas veľmi zlá. Osobne si myslím, že toto dievča sa trochu pomiatlo ( A nie len ja, video ma 90% dislike a komentárov ľudí, ktorí si o nej myslia to isté,keď nie horšie) pretože tvrdí, že Judáš je vlastne Ježiš a hovorí, že Gaga spieva o tom ako má sex s Ježišom. Ďalej tvrdí, že sex je ten najväčši hriech ( tak potom ako vznikla) a všetci čo ju budú počúvať pôjdu do pekla. Myslím že sa k tomu netreba nejako extra vyjadrovať. Našiel som na to ale celkom vtipnú response (odpoveď) tak si ju nájdite v zdrojoch ak sa vám chce. Je ich ale veľa a všetci zdieľajú môj názor.

Piateho mája vyšiel aj klip k pesničke Judas. Ten ma už naozaj presvedčil o tom, že Gaga verí v Boha a pesnička je naozaj jedna metafora. Napíšem sem teda stručný dej videoklipu pre tých, ktorí ho nevideli. Gaga ide na motorke s Ježišom a okolo nich sú ďalší motorkári, ktorí predstavujú Ježišových učeníkov (Je medzi nimi samozrejme aj Judáš,majú to všetci na mene. Gaga hrá v klipe Máriu Magdalénu (to povedala ona sama). Všetci prídu na nejakú párty a Gaga samozrejme spieva a tancuje veď je to videoklip. Treba aj spomenúť, že skoro na každom kostýme ( a je ich teda požehnane, má na sebe kríž). Judáš tam robí zlo, vyzerá byť opitý a obťažuje iné ženy. Ježiš sa iba bezmocne prizerá ale Gaga na ňom stále niečo vidí. Nasleduje scéna kde Gaga obráni Ježiša pred Judášom a chce Judáša zabiť.Ježiš pokrúti hlavou a nechce aby to urobila pretožeon napriek všetkému vlastne Judáša aj tak miloval a odpustil mu. Namieri naňho pištoľ a vystrelí ale namiesto guľky výjde zo zbrane rúž a prejde mu ním po ústach(symbol toho, že sa ho nedokáže zbaviť). Potom sa zúfalo zrúti pred Ježišom. V ďalšej scéne je Gaga s Judášom a Ježišom v akejsi vani a neumyje nohy Judášovi ale Ježišovi. Judáš na ňu potom niečo vyleje ( asi pivo) a takto ukáže, že o ňu nestojí a má ju niekde, Gaga ho následne ošpliecha vodou a tým naznačue nech ide preč. Na konci Gagu ale ľud aj tak ukameňuje, pretože napriek všetkému zhrešila. Video je teda tiež symbolické a metaforické ale je v ňom vidieť, že Lady Gaga naozaj verí v Boha a taktiež, že o čom vlastne celý Judas, či už klip alebo pesnička je.

Nemyslite si teda, že toto bol plánovaný záver. Môj pôvodný plán bol skončiť tento blog neutrálne, začal som ho totiž písať ešte predtým ako vyšiel videoklip k Judas ale mysím si, že toto ma presvedčilo. Podľa mňa teda Gaga satanistka nie je a nepatrí ani k Iluminátom ale každý máme svoj názor.Nepáči sa mi sice to, že sa takto snaží iba zviditeľniť a používa na to kresťanstvo a niekedy až príliš veľkú extravaganciu ale taká je Gaga. Buď ju milujete alebo nenávidíte. Pravdou však je, že je veľmi inteligentná, stačí si pozrieť nejaké dlhšie interview ona  presne vie čo robí.Uvidíme ako sa teda bude Gaga vyvíhať ďalej, už čoskoro vyjde nový album a veľmi sa naňho teším. Nedá mi to ale musím tento blos skončiť slovami: Paws up!

 

Zdroje: http://www.ladygaga.com/default.aspx

http://en.wikipedia.org/wiki/Illuminati

http://www.youtube.com/watch?v=uZ4gFgpcTYo

http://www.youtube.com/watch?v=crJzwhr6H9A

http://www.youtube.com/watch?v=wagn8Wrmzuc

http://www.youtube.com/watch?v=gNGExNhLYD4

http://beo.sk/recenzie/1132-lady-gaga-alejandro-luciferiansky-obrad-noveho-svetoveho-poriadku

http://gagadaily.com/

http://www.youtube.com/watch?v=1V4HlB1Xpq8

http://www.youtube.com/watch?v=Q-BOd0n99tU Response

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?